پمپ وکیوم

پمپ وکیوم

در صنعت، شرکت و یا محیط های زندگی زمان هایی نیاز است که محیط را از گاز، مایع یا مواد دیگر که گهگاه ممکن است آزاد دهنده هم باشند خالی کنیم. این کار توسط پمپ وکیوم  صورت می گیرد. معمولا بسته به نوع نیاز برای مصرف پمپ ها هم انواع مختلفی دارند و همین طور درجه وکیوم ها هم بسته به نیاز متفاوت است به دلیل اینکه در برخی از کارها ما به وکیوم بالایی نیازمند هستیم. پمپ وکیوم دارای تکنولوژی های مختلفی هستند که بسته به این تنوع مزایایی خاصی را هم دارا هستند. کلا تقسیم بندی انجام گرفته در پمپ وکیوم بر اساس فشار، بر اساس مراحل وکیوم و بر اساس ساختار هستند.

تعمیر پمپ وکیوم

نحوه نگهداری درست از وسیله هم می تواند به اندازه خود آن وسیله قابل اهمیت باشد. در خیلی از موارد سرویس کار بودن و تعمیر پمپ وکیوم کار سختی نیست و خود شما نیز می توانید به راحتی این کار ارزشمند را برای بهبود هر چه بهتر دستگاه خود انجام دهید. برای تعمیر پمپ وکیوم شما  میتوانید کلیه بخش های پمپ وکیوم را در اینترنت سرچ کنید تا علاوه بر آشنایی مختصر با آن با شکل ظاهری آن ها هم اشنا شوید. یکسری از سرویس های در پمپ وکیوم دوره ای هستند یعنی برای ماندگاری طولانی این دستگاه ها و عدم نیاز به تعمیر پمپ وکیوم بصورت بسیار تخصصی تر یا اساسی می باشند، مثل تعویض روغن دستگاه، که بهتر است هر 700 ساعت کار انجام گیرد. بعدی فیلتر روغن است که آن هم بروی 700 ساعت تنظیم می شود. فیلتر غبارگیر که بهتر است بروی 500 ساعت کار باشد و فیاتر سپراتور

پمپ خلا

اولین بار یک دانشمند آلمانی دستگاه پمپ خلا را اختراع کرد. این دستگاه ها با روش های عملیاتی خودشان می توانند در محدوده گسترده ای خلا ایجاد کنند. بسته به نوع فضا و هدف و برنامه ما پمپ خلا  می تواند بیش از یک عدد باشند و بصورت سری یا موازی تعبیه شوند که معمولا برای خلا درحجم های بسیار بالا از تعداد زیاد بصورت سری استفاده می شود. شاید نام این دستگاه را با نام دیگری تحت عنوان پمپ وکیوم هم شنیده باشید که معنای هرد و و حتی کاربرد آن ها یکسان است. ساده ترین و حتی ملموس ترین پمپ خلا ای که دیده باشید در جارو برقی است، علاوه بر صنعت از پمپ خلا در لوازم پزشکی بخصوص در اتاق جراحی هم استفاده می شود.

ساکشن مرکزی

خود کلمه ساکشن به معنای مکیدن و جذب است. از این وسیله برای خارج کردن مایعات بخصوص در پزشکی استفاده می شود.  ساکشن مرکزی بخشی از انواع ساکشن های دندان پزشکی است. که جز تجهیزات بسیار مهم و کاربردی حساب می شود. جالب است بدانید نحوه خوب کار کردن  ساکشن مرکزی است که رضایت نهایی بیمار حین انجام کار را در پی خواهد داشت. ساکشن مرکزی انواع مختلف از تک یونیت به بالا دارد که دندان پزشکان معمولا با توجه به نوع نیاز خود یکی از آن ها را تهیه می کنند.

پمپ وکیوم آزمایشگاهی

در برخی از آزمایشات شیمی نیاز است که فضا فاقد هر گونه اکسیژن و یا گاز باشد در اینجا است که پمپ وکیوم آزمایشگاهی می تواند وسیله ای بسیار مفید و کارآمد بحساب آید. این دستگاه محفظه ای کاملا ایزوله دارد که با توجه به مدل آن کارآیی آن در تولید خلا هم متفاوت است. در کل تمام گازها زمانی از نقطه ای به نقطه ی دیگر حرکت می کنند که بینشان اختلاف فشار وجود داشته باشد در اینجا پمپ وکیوم آزمایشگاهی برای ایجاد اختلاف فشار و خارج کردن مولکول های هوا و دیگر گازها وارد عمل می شود. البته باید در نظر داشت که  پمپ وکیوم آزمایشگاهی در محیط آزمایشگاه مصارف دیگری نیز دارد مانند کنترل یا تحریک تبخیر، مکش برای دم زنی، ایجاد فشار منفی برای ایجاد مانع در خروج گازها سمی از محیط آزمایشگاه و …..

Create your website with WordPress.com
Get started